Ірландія – дивовижна країна з прекрасними природними ландшафтами та давньою історією, яка сягає ще давніх часів. За масштабами — це не велика країна, тому, щоб перетнути її з півдня на північ — знадобиться лише кілька годин.

Найбільшими містами є Дублін і Корк. Причому Дублін є політичною і фінансовою столицею країни, а Корк – культурною. Міста від сіл Ірландії відрізняються лише незначною кількістю супермаркетів і торговим центром. Крім цього, практично в кожному місті є середньовічні будівлі, церкви, собори, кафе, ресторани та паби. Кожен населений пункт Ірландії має свої природні та архітектурні пам’ятки, а також самобутній ірландський колорит забезпечать неповторну атмосферу і масу вражень.

Незважаючи на незначні масштаби столиця Ірландії – Дублін має що показати туристам. Тут у Дубліні та його околицях зосереджена основна частина найважливіших пам’яток Ірландії. Це зокрема: Собор Святого Патрика, Дублінський замок, Собор Христа, Дублінська соборна мечеть, Дублінська голка або Монумент світла, Замок Мандерлей, Ленстер-хаус (будівля парламенту). Важливою пам’яткою міста є Фенікс-парк – один із найбільших громадських парків у світі. На його території знаходяться Президентська резиденція, замок Аштаун, Папський хрест, а також один із найвідоміших у Європі – «Дублінський зоопарк». У другому за величиною місті Ірландії – Корку також знаходяться безліч архітектурних, історичних та культурних пам’яток. Найцікавіші з них – собор Святого Фінбарра, вулиця Святого Патрика, собор Святої Марії, церква Святого Патрика, церква Святої Анни, Будівля міської ради, Музей Кірка, Опера Кірка, галереї Кроуфорд-Арт і Фіркин-Крейн-Сентр. Знамените і бурхливе нічне життя Корка з безліччю нічних клубів і традиційних для Ірландії пабів. У графстві Корк знаходяться також замки Блекрок і Десмонд. Безліч історичних та природних пам’яток знаходиться в графстві Керрі. Найвідоміші – озера Кілларні, острови Бласкет, гори Брандон і Карантуілл, Кам’яне кільце Ураг, печера худоби, Національний парк Кілларні, Абатство Макросс, замки Беллікербері і Росс, Макросс Хаус і Ораторія Галларус.

Популярне серед туристів і місто Голуей. Тут варто подивитися церкву Святого Миколая, Кафедральний Собор, замок Лінча, Міський музей і Іспанську арку. На території графства Голуей знаходяться знамениті Аранські острови й один із наймальовничіших куточків країни – Коннємара. Цікаве для відвідування і найстаріше місто Ірландії – Уотерфорд з його найдавнішою спорудою, вежею Реджінальдса і Музеєм скарбів.

Також великою популярністю у туристів користується Лімерик, у якому розташований замок короля Джона і кафедральний собор діви Марії, яким уже більше 800 років. Нині ці дві споруди перетворені на музей.

Невелике село Бунратті, яке знаходиться в графстві Клер, відоме на всю Ірландію своїм місцевим самогоном, який і нині виготовляють за старовинним рецептом.

На сході Ірландії в графстві Міт знаходиться відомий на весь світ Бру-на-Бойн – комплекс із 40 могильних курганів. Найзнаменитіші з них – три величезні гробниці Ньюгрейндж, Наут і Даут, що знаходяться в центрі комплексу, за своїм віком перевершують легендарний Стоунхендж і Єгипетські піраміди. Ці величні споруди мають колосальне історичне значення і є найважливішими пам’ятками мегалітичного мистецтва в Європі.