У 1492 р. Христофор Колумб під час першої експедиції у пошуках Індії на кораблях «Санта-Марія», «Нінья» і «Пінта» і с командою, у яку увійшло лише 90 осіб, відкрив Багамські острови, а потім острови Куба і Гаїті, що входять до складу Великих Антильських островів. Проте Христофор Колумб вважав ці нові землі Східною Азією – околицями Китаю, Японії або Індії. У подальшому, доволі довго, ці «нововідкриті» території називалися європейцями Вест-Індією, дослівно «Західною Індією», оскільки до цієї Індії потрібно було плисти на захід, на противагу власне Індії та Індонезії, які у Європі тривалий час називались Ост-Індією або, буквально, «Східною Індією».

У 1493 р. під час своєї другої експедиції Колумб відкрив Малі Антильські острови (Домініка, Гваделупа, Монтсеррат, Антигуа, Санта-Крус) і ще один із Великих Антильських островів – Пуерто-Рико. Друга флотилія Колумба складалася вже із 17 кораблів, а команда нараховувала 1500–2000 осіб. До складу команди входили вже не тільки моряки, але і монахи, священики, чиновники, служиві дворяни і придворні. Із собою везли коней і ослів, велику рогату худобу і свиней, виноградні лози, насіння сільськогосподарських культур для організації постійної колонії. У ході експедиції здійснено повне підкорення Еспаньоли (так тоді називали острів Гаїті) і почато масове винищення місцевого населення. Закладено місто Санто-Домінго. При цьому Колумб продовжував стверджувати, що знаходиться у Західній Індії.

У 1498 р. під час третьої експедиції Колумб відкрив острів Тринідад – один із найбільших островів архіпелагу Малі Антильські острови, а потім і Південний материк Америки в районі дельти Оріноко. Далі були відкриті затока Парія і однойменний півострів, після чого кораблі Колумба вийшли у Карибське море, відкрили острів Маргарита («Перлова») і поспішили на Еспаньолу у зв’язку із важким захворюванням Колумба. 20 серпня Колумб прибув на Еспаньолу, яку застав у жалюгідному стані. Колоністи підняли збройний заколот проти його брата Бартоломе, який закінчився тим, що Колумб був змушено піти на введення системи покріпачення індіанців за заколотними колоністами, кожному з яких була відведена велика ділянка землі. Золота експедиція не знайшла і іспанська королівська скарбниця майже не одержувала доходів від своєї нової колонії. А в цей час португалець Васко да Гама відкрив морський шлях у теперішню Індію (1498) і повернувся з вантажем пряностей, довівши таким чином, що землі, відкриті Колумбом – зовсім не Індія, а сам він – обманщик. В 1499 монопольне право Колумба на відкриття нових земель було скасовано. В 1500 р. королівська сім’я направила на Еспаньолу з необмеженими повноваженнями свого представника Франсиско Бовадилью. Той забрав у свої руки всю владу на острові, заарештував Христофора Колумба разом із братами, закував їх у кайдани й відправив в Іспанію. Після прибуття, однак, місцеві фінансисти змогли переконати королівську пару зняти обвинувачення з Колумба.