Днями впливовий путівник Lonely Planet опублікував свій традиційний літній список «Найкраще в Європі». Щороку експерти з подорожей вибирають десять цікавих європейських напрямків, причому з очевидними на кшталт Азорських островів, іспанської Малаги чи італійського П’ємонту (№3, 4 і 6 відповідно в торішньому списку) сусідять вельми екзотичні. Лідером торік, наприклад, стало ісландське місто Акурейрі, а на сьомому місці опинилася столиця Азербайджану Баку.

Головною новиною для українських шанувальників Lonely Planet цього року стало п’яте місце Львова у списку Best in Europe-2016. Щоб розібратися, чим місто заслужило таку увагу до себе, Forbes уважно вивчив усі рекомендації знаменитого путівника.

1. Пелопоннес, Греція

Туристи в Греції зазвичай вирушають або на острови, або в Афіни, до величного Акрополя. А Пелопоннес – південну частину Балканського півострова – обділяють увагою і роблять це, на думку експертів Lonely Planet, незаслужено. По-перше, у регіоні можна побачити стародавні храми в Коринфі, театр в Аргосі, руїни Мікен і Спарту. По-друге, нещодавно там відкрилася нова Меналонська стежка завдовжки 72,5 км – пішохідний маршрут для тих, хто хоче ближче пізнати гористу грецьку місцевість, насолодитися легким екстримом і гарними краєвидами. По-третє, один із регіонів Пелопоннесу Немея – центр грецького виноробства, а на цій справі греки знаються ще з античності. Список того, заради чого варто відвідати Пелопоннес, цими трьома пунктами, звичайно, не обмежується – регіону є чим здивувати туристів.

2. Орхус, Данія

У Данію варто їхати не тільки заради Копенгагена. Новий культурний центр країни, який стає дедалі моднішим, – це Орхус. По-перше, завдяки архітектурі. 2015-го в Орхусі відкрився ефектний комплекс «Айсберг». У місті розташована будівля Dokk1 – із найбільшою бібліотекою Скандинавії. А також музей ARoS, у якому навіть дах – витвір мистецтва. Тут розмістилася інсталяція Your Rainbow Panorama найзнаменитішого скандинавського сучасного художника Олафура Еліассона. По-друге, завдяки їжі. Скандинавська кухня в цьому сезоні – чи не найактуальніша. І саме в Орхусі можна відвідати Gastromé, Frederikshøj і SUBSTANS – заклади, відмічені торік гідом Мішлен. 2017 року це данське місто дістане звання європейської столиці культури та гастрономії, тому експерти Lonely Planet радять відвідати Орхус раніше, ніж його наповнять натовпи туристів.

3. Венеція, Італія

Італійське місто, яке розкинулося на 124 островах, – один із тих туристичних пунктів, які мандрівникові Європою потрібно обов’язково побачити хоча б раз. Якщо ж потрібна додаткова нагода, то цьогоріч минає 500 років з офіційного заснування Венеційського гетто – єврейського кварталу у Венеції. Крім того, 28 травня стартує 15-та Венеційська бієнале з архітектури – головна архітектурна виставка світу. Цього року вона присвячена соціально значущим спорудам.

4. Дордонь, Франція

У цей регіон на півдні Франції варто їхати по типові французькі ландшафти – середньовічні селища, каштанові гаї, шато. А також по кулінарні враження: місцева полуниця незрівнянна, а чорні трюфелі – майже повсякденна їжа. І щоб заглибитися в найдавнішу історію: саме в Дордоні можна подивитися на стоянки первісних кроманьйонських людей – за їхню велику кількість цей регіон ще називають «колискою людства».

5. Львів, Україна

Львів здатен здивувати й українських туристів, а приїжджим із Західної Європи він узагалі видається екзотичним. Архітектуру Львова часто порівнюють із празькою і краківською: схожість справді є, але у Львові вона еклектичніша, з екзотичними східними вкрапленнями. Ще дві причини, навіщо приїжджати до західної столиці України, – це хороша кава і смачна їжа. Ресторанний бізнес у Львові переживає сьогодні справжній бум, тут відкривають чимало закладів, які спеціалізуються на інтерпретації західноукраїнської кухні та стравах із локальних продуктів. Крім того, Львів – культурна столиця, в якій проходить близько сотні різноманітних заходів на рік. Найближчий масштабний – фестиваль Alfa Jazz.

6. Ворікшир, Великобританія

Ворікшир – той самий регіон Великобританії, в якому розташоване місто Стратфорд-на-Ейвоні, де народився Вільям Шекспір. Цьогоріч весь світ відзначає 400-річчя смерті великого поета і драматурга. Крім того, цього року у столиці регіону Воріку відкрився відреставрований замок. Тепер тут можна подивитися на требушет вагою 22 тонни – найважчі у світі гармати для облоги. Ну і типові британські мальовничі пейзажі теж ніхто не скасовував.

7. Естремадура, Іспанія

Саме в цьому регіоні на заході Іспанії – у місті Меріда – найкраще у країні збереглися давньоримські руїни. Із середньовічною Іспанією вийде познайомитися в Трухільйо. А в Parque Nacional de Monfragüe – одному з 15 іспанських природних парків – можна вивчати різноманіття птахів Європи: з 1988 року пернатих у парку особливо охороняють. Крім того, Естремадура славиться місцевими сирами та хамоном.

8. Східне узбережжя Тенеріфе

В одного з найпопулярніших серед туристів островів є маловідомі сторони. Наприклад, Абадес – рибальське село поруч із занедбаним лепрозорієм Ель-Медано. Або гори Анага на північному сході: тут місцеві мешканці досі витріщаються на туристів, і щоб замовити в барі каву чи пиво, потрібно знати іспанську, адже англійська мова тут – дивина.

9. Тесел, Нідерланди

Найбільший острів у Ваттовому морі добре відомий туристам із Німеччини і самим голландцям, для решти Європи Тесел – не дуже популярний напрямок. Хоча насправді тут є на що подивитися: білий пісок на пляжах, соснові гаї, місцеві виноробні, пивоварні та молочні ферми. Крім того, на острові проходить чимало цікавих фестивалів. Наприклад, 25 червня відбудеться Ronde on Texel – найбільша у світі гонка на катамаранах.

10. Північна Далмація, Хорватія

Хорватія стала дуже популярним європейським туристичним напрямком після того, як кілька років тому в Дубровнику стартували зйомки серіалу «Гра престолів». Проте, крім Дубровника з його чарівною архітектурою і популярного серед туристів Спліта, у Хорватії є ще Задар. Місто, що в регіоні Північна Далмація, може похвалитися не менш розкішним адріатичним узбережжям, за яке країну так цінують гості, але при цьому – значно меншою кількістю туристів. Принаймні поки що.